Opis

Szukasz sprawdzonego merytorycznie, interaktywnego materiału do nauki przy użyciu tablicy multimedialnej? Multimedialne Pracownie Przedmiotowe to doskonały pomysł na ciekawą lekcję opartą o zgodne z podstawą programową zasoby, które zostały wypełnione zróżnicowanymi ćwiczeniami, symulacjami, filmami oraz grami edukacyjnymi!

 

W wersji demonstracyjnej znajdziesz 4 przedmioty: biologia, chemia, matematyka oraz fizyka. Do każdego z materiałów przyporządkowano jeden temat, który został dodatkowo podzielony na trzy typy lekcji: Powtórz wiedzę, Czas na test oraz Sprawdź się. Ten sam podział istnieje w pełnej wersji materiału:

 

  • Lekcja typu “Powtórz wiedzę” zawiera mnóstwo informacji, multimediów związanych z danym zagadnieniem oraz pojedyncze ćwiczenia - do doskonały sposób na zdobycie wiedzy lub powtórzenie materiału,

  • Lekcja typu “Sprawdź się”, to przede wszystkim różnorodne ćwiczenia interaktywne oraz multimedia, które dodatkowo wzbogacono o system inteligentnych reakcji na odpowiedzi użytkowników (naprowadzają na właściwe rozwiązanie),

  • Lekcja “Czas na test” to sprawdzian wiedzy użytkowników.

 

Pełna wersja materiału zawiera od kilkunastu do kilkudziesięciu tematów (zawartość MPP pokrywa około 75% nowej podstawy programowej z danego przedmiotu), a także dodatki stworzone z myślą o wspólnej pracy przy tablicach interaktywnych.

Są to gry edukacyjne np. memo i quizy, “Tablice wiedzy”, a także kilkanaście wirtualnych plansz, które funkcjonują pod nazwą “Razem do tablicy!”. Celem zasobów “Razem do tablicy!” jest umożliwienie pracy grupowej, przeprowadzanie burz mózgów, analiz, sondaży, rozpisywania procesów badawczych itp. - a wszystko to w celu aktywizacji uczniów do wspólnej pracy przy pomocy nowoczesnych technologii.

Zrzuty ekranowe