Wyniki

Publiczne wyniki nie są dostępne

Opis

VII edycja ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

Zapraszamy uczniów klas II liceów i klas III techników do rozwiązania  testu z wiedzy historycznej obejmującej lata 1970-1990. 

Uwaga! Tylko uczniowie i szkoły wcześniej zarejestrowani do konkursu mogą wziąć udział w wersji on-line na platformie Dzwonek.pl (lista na stronie organizatora: https://olimpiadasolidarnosci.pl/2020/09/nowe-listy-uczestnikow-egzaminu-wojewodzkiego-olimpiady-solidarnosci-aktualizacja-28-02-2020-r-2/)

Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce. Olimpiada składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego finału. 

Co roku zgłasza w nim swój udział około 600 szkół z całej Polski. Organizator Fundacja Centrum Solidarności przykłada dużą wagę do rzetelnego opracowania zadań konkursowych starannie wybierając Komisję Konkursową. Podczas każdej kolejnej edycji Olimpiady Solidarności organizator podejmuje działania mające na celu wzbogacenie wiedzy i umiejętności uczestników oraz nauczycieli. 

W tym roku Olimpiada Solidarności będzie trwała dłużej, wyjątkowo uczestnicy spotkają się również jesienią oraz zimą. Konkurs musiał zostać zawieszony wiosną ze względu na niebezpiecznie szybkie rozpowszechnianiem się wirusa Covid-19. Z troski o wspólne zdrowie uczestników Organizator przygotował specjalne wytyczne i obostrzenia dotyczące zachowania podczas egzaminów, a dla uczniów, którzy nie mają szans dostania się do Finału konkursu, Organizator przygotował test w wersji online we współpracy z firmą Learnetic, operatorem platformy edukacyjnej dzwonek.pl

 

Jeśli jesteś uczniem i potrzebujesz pomocy technicznej wejdź na https://www.dzwonek.pl/doc i w lewym menu poszukaj zakładki „Olimpiada Solidarności”.

Harmonogram

Rozpoczęcie rejestracji: 2020/09/14 09:00

Koniec rejestracji: 2020/09/14 14:50

Rozpoczęcie konkursu: 2020/09/16 16:00

Koniec konkursu: 2020/09/16 17:00

Strefa czasowa: Europe/Warsaw