Jak budować społeczność

Platforma mCourser łączy społeczność nauczycieli i uczniów, umożliwiając im wspólną pracę i tworzenie własnych wirtualnych klas. Atrakcyjne i przyjazne środowisko BYOD (ang. Bring Your Own Device) – Przynieś swoje własne urządzenie skutecznie wspiera sprawną komunikację między nauczycielami i uczniami, zapewniając im narzędzia niezbędne do efektywnej współpracy w całym procesie nauczania.

Społeczność

Budowanie własnej społeczności nauczycieli i uczniów na mCourser.pl jest niezwykle proste i intuicyjne.

  1. Aby rozpocząć, wystarczy przejść do sekcji Społeczność -> Zaproszenia.
  2. Następnie należy wybrać opcję Zaproś nauczyciela lub Zaproś ucznia i podać odpowiednią nazwę użytkownika, imię i nazwisko lub adres e-mail.
  3. Twoje zaproszenie ma początkowo status „Oczekujące”, co oznacza, że w każdej chwili możesz się rozmyślić i wycofać zaproszenie, klikając przycisk Rezygnuj.
  4. Zaproszony przez Ciebie użytkownik może przyjąć lub odrzucić Twoje zaproszenie. Jeśli zostanie ono zaakceptowane, dana osoba będzie automatycznie dodana do Twojej sekcji Społeczność i jej nazwa użytkownika pojawi się w części Moi nauczyciele lub Moi uczniowie.


Dzięki przestrzeni Społeczność możliwe jest tworzenie grup realizujących zadania problemowe metodą projektu edukacyjnego. Nauczyciel może zaprosić uczniów do swojej sieci społecznościowej i dzięki temu utrzymywać z nimi stały kontakt i komunikować się online za pośrednictwem narzędzi dostępnych na mCourser.pl. Sekcja Społeczność umożliwia nauczycielom budowanie wirtualnych klas, organizację i grupowanie uczniów według własnych kryteriów oraz podgląd i edycję ich danych.