Samouczki

Zapraszamy do zapoznania się z interaktywnymi samouczkami, które krok po kroku pokazują, jak rozpocząć naukę i zabawę z platformą Dzwonek.pl. Samouczki przeznaczone są zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów oraz rodziców, którzy chcą w łatwy sposób wykorzystać nowoczesne i prawdziwie interaktywne rozwiązania w edukacji.

1. Rejestracja i logowanie

W tym samouczku dowiesz się, jak zarejestrować konto, a następnie jak zalogować się i przystąpić do pracy i zabawy na platformie Dzwonek.pl. Przedstawione zostaną także różnice między kontami nauczyciela, ucznia i rodzica – abyś mógł stworzyć konto najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom.

2. Korzystanie z e-materiałów

W tym miejscu nauczysz się, jak znaleźć interesujące Cię e-materiały spośród bogatej bazy treści dostępnej na Dzwonek.pl. Dowiesz się także, jak dodać te materiały do „Moich zasobów” oraz jak zacząć z nich korzystać.

3. Tworzenie własnych kolekcji

Korzystając z tego samouczka, dowiesz się, jak utworzyć własne kolekcje. Jest to narzędzie, które umożliwia łatwe zarządzanie zasobami pochodzącymi z dużych publikacji, a także udostępnianie ich innym użytkownikom – wraz z załączonymi plikami z dysku lub adresami stron internetowych.

4. Konkursy (dostępne wkrótce)

Platforma Dzwonek.pl może być także użyta do przeprowadzenia nowoczesnych konkursów edukacyjnych. W tym samouczku dowiesz się, jak zarejestrować swoją szkołę do konkursu, jak zapisać uczniów oraz jak uruchomić zadania konkursowe. Organizacja i udział w konkursie nigdy nie były tak proste.

5. Zarządzanie szkołą (dostępne wkrótce)

Czy wiesz, że platforma Dzwonek.pl służy także do zarządzania szkołą? Dostępny na stronie bezpłatny dziennik elektroniczny oraz szereg innych narzędzi pozwoli Ci w łatwy i skuteczny sposób administrować klasami a nawet całymi placówkami edukacyjnymi. Skorzystaj z samouczka i dowiedz się, jak to zrobić.